بهترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه


عنوان تصویر

بسیاری بر این باورند که مشاوران بیمه، استعدادی ذاتی در صحبت کردن دارند و به طور کلی موفق، زاده شده‌اند. در حالی که اصلا اینطور نیست! یک مشاور بیمه حرفه‌ای به ندرت راهی از پیش تعیین شده برای موفقیت را دنبال می‌کند. تقریبا همه مشاورانی که در جذب مشتری حرفه‌ای شده‌اند، در طول راه از موانع و شکست‌ها عبور می‌کنند. یک مشاور بیمه باید به طوری از مشکلات مالی و بیمه زندگی صحبت کند که مشتری را مجبور کند تا پی‌درپی از او سوال کند. در ادامه می‌خواهیم شما را با بهترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

 

مشاور بیمه کیست؟

قبل از اینکه بخواهیم ویژگی‌های مشاور حرفه‌ای بیمه را بررسی کنیم، شما را با تعریف مشاور بیمه آشنا می‌کنیم؛ چرا که ممکن است در مواقعی شما مشاور بیمه را با کارشناس بیمه یا کارگزار بیمه اشتباه بگیرید. البته مشاور بیمه به کارگزار بیمه شباهت بیشتری دارد، اما مفهوم کارگزار بیمه کلی‌تر است. مشاور بیمه، فردی حاضر در نمایندگی بیمه است که به مشتریان کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را بین انواع بیمه داشته باشند. مشاور بیمه، به مشاوره دادن به مشتریان می‎پردازد، اما کارگزار بیمه مستقیما به فروش آن‌ها اقدام می‎کند.

 

ویژگی‌های یک مشاوره حرفه‌ای بیمه

 

یک شرکت بیمه همواره به دنبال استخدام مشاور بیمه‌ای کاربلد و حرفه‌ای است. هر مشاور بیمه حرفه‌ای دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاصی است که آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

 

1. مشاور بیمه درباره هزینه‌های بیمه به طور شفاف و واضح صحبت می‌کند

 


اگر شما به عنوان یک مشتری به یک شرکت بیمه مراجعه کنید، قطعا انتظار خواهید داشت تمام اطلاعات مورد نیازتان به صورت جامع و ساده در اختیارتان قرار بگیرد تا بتوانید تصمیم بگیرید. در این صورت قطعا شما می‌توانید تصمیم گیری ساده و خوبی داشته باشید و رضایت خود را از شرکت بیمه مطرح کنید. پس مهم‌ترین وظیفه یک مشاور حرفه‌ای بیمه این است که اطلاعات انواع بیمه را به سادگی و به صورت کاملا جامع در اختیار مشتریان و مراجعه کنندگان بگذارد.

 


2. مشاور حرفه‌ای بیمه در وجود مشتری بذر اعتماد می‌کارد

 


فن بیان قوی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه است. زیرا او وظیفه ایجاد اطمینان و اعتماد را میان شرکت و مشتری دارد و باید بتواند با ارائه اطلاعات صحیح، احساس امنیت را در وجود او القا کند. این کار باید به صورتی انجام گیرد که مشتری با نهایت اطمینان و اعتماد، ترغیب به عقد قرارداد با شرکت بیمه شود. البته اهمیت صداقت در مشاوره بیمه بسیار زیاد است و افراد نباید این موارد را با ارائه اطلاعات غلط و اغراق در آن‌ها اشتباه بگیرند.

 


3. یک مشاور حرفه‌ای، به تمام نقاط قوت شرکت بیمه اشاره می‌کند

 


هر نمایندگی بیمه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و خدمات ویژه‌ای است که اگر مشتری از آن اطلاع داشته باشد، برای بستن قرارداد زودتر اقدام خواهد کرد. مشاور بیمه باید به تمامی مواردی که بیمه آن‌ها در آن به موفقیت چشمگیری دست یافته تاکید کند و مشتری را با نقاط قوت بیمه آشنا کند.

 


4. مشاور بیمه ماهر شرایط بیمه‌گر را در نظر می‌گیرد

 


یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور بیمه حرفه‌ای در نظر گرفتن شرایط بیمه‌گر و ارائه توضیحات بنابر آن شرایط به مشتری است که می‌تواند به او در دستیابی زودتر به اهداف کمک کند. شرایط بیمه‌گر باید توسط مشاور به طور کامل بررسی شود و مطابق با آن شرایط، به توضیح درباره بیمه بپردازد.

 


5. مشاور بیمه محدودیت‌های بیمه را بازگو می‌کند

 


همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، مشاور بیمه بهتر است با مشتری رو راست باشد و تمام حقایق را برایش شرح دهد. در برخی موارد شرکت‌های بیمه دارای محدودیت‌ها و استثنائاتی در ارائه برخی خدمات هستند؛ برای مثال ممکن است تعهدی در قبال برخی بیماری‌های خاص نداشته باشند. بنابراین یک مشاور بیمه حرفه‌ای به این محدودیت‌ها به طور واضح اشاره می‌کند تا ضمن اثبات صداقت خود در مشاوره، مشتری را از تمام نکات مهم بیمه آگاه سازد تا بعدا نارضایتی‌هایی در این میان به وجود نیاید.

 


6. مشاور بیمه حرفه‌ای روی آمار و ارقام تاکید می‌کند

 


یکی از ویژگی‌های اصلی مشاور بیمه کاربلد، استفاده از آمار و ارقام است. استفاده از آمار و ارقام بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و می‌تواند به موفقیت مشاور بیمه کمک کند. مشاور بیمه حرفه‌ای می‌داند که در برخورد با مشتری باید تمامی فعالیت‌هایی که شرکت بیمه در گذشته و یا در حال حاضر انجام می‌دهد را بدون اغراق بیان کند. استفاده از آمار و ارقام در مشاوره بیمه باعث می‌شود بتوانید منظور خود را بهتر و مستندتر برای مشتریان شرح دهید؛ از طرفی دیگر مشتریان باور پذیری بیشتری در مقابل آمار و ارقام دارند و تاثیر مثبتی بر روی او خواهد داشت.
اگر نمایندگی بیمه شما قدیمی است، شما به عنوان مشاور بیمه حرفه‌ای، می‌توانید آن را به مراجعه‌کننده یادآوری کنید و تعداد افرادی که از بیمه شما استفاده می‌کنند را بیان کنید. بعد از مدتی خواهید دید که این کار به طور شگفت انگیزی در زمان کم‌، مشتریان زیادی را جذب بیمه کرده است.

 


7. مهم‌ترین ویژگی که باید به عنوان یک مشاور بیمه حرفه‌ای داشته باشید!


در این مقاله به مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه اشاره کردیم. اما مهم‎ترین عاملی که می‌تواند شما را به یک مشاور حرفه‌ای بیمه تبدیل کند، تجربه است. هر چه قدر تجربه بیشتری در حوزه بیمه داشته باشید، بهتر می‌توانید مشاوره دهید و مراجعه کنندگان بیشتری را به مشتریان شرکت بیمه خود تبدیل کنید.

  

  

 

 

 

 

 
 

 
باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...