فرهیخته گرامی

از حضور شما در خانواده بیمه باران مفتخر و خرسندیم؛

ما در شرکت بیمه باران تمام توان خود را بکار گرفته‌ایم تا پل ارتباطی خود با شما را بگسـترانیم و شالوده حیات و هویت خود را به رضایت شما گره بزنیم.

به همین منظور آنچه در ادامه می‌خوانید اطلاعاتی است که برای بهره‌وری حداکثری بیمه‌گذاران از امکانات و تسهـیلات شرکت بیمه باران فراهم شده است. در این میان توجه به دو نکته ضروری است: نخست اینکه از اصالت بیمه‌نامه خود اطمینان حاصل کنید؛ دوم اینکه توصـیه اکید می‌شـود به منظور آگاهی از آخرین رویدادها و اطلاعات بیمه باران اعم از برگزاری مسابقات، قرعه‌کشی، جشنواره، واریز وجوه و ... شماره تلفن همراه خود را در فرم پیشنهاد ثبت کنید. در ادامه برخی از امکانات و تسهیلات بیمه باران جهت استحظار معرفی می‌شوند:

 
 

راه‌های پرداخت حق‌بیمه

به منظور سـهولت شـما بیمه‌گذاران محترم، روش‌های متعددی برای پرداخت حق‌بیمه در نظر گرفته شده است:

  • پرداخت از طریق بانک
  • پرداخت از طریق خودپرداز و دستگاه‌های POS
  • پرداخت از طریق سایت (خدمات الکترونیک)
  • پرداخت از طریق پنل کاربری

شماره حساب 8877907008، شماره شبا 280120020000008877907008، شماره کارت 6104337403969437 به نام شرکت بیمه زندگی باران نزد بانک ملت شعبه گلفام

 
 

شبکه‌های اجتماعی بیمه باران

برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات روز شرکت بیمه باران می‌توانید به وبسایت www.baraninsurance.com مراجعه کنید.

ضمن اینکه از طریق شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های زیر نیز می‌توانید پیگیر آخرین رویدادها و خبرهای بیمه باران باشید:

  • اینستاگرام Baraninsurance
  • تلگرام Baranlifeins
  • لینکدین Baraninsurance
  • آپارات Baraninsurance
 
 

امور مشتریان

برای مطرح کردن پرسش، مشاوره، پیشـنهادات، شکایات، انتقادات و ... می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن 021-78326000 در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 8 تا 17 با کارشناسان امور مشتریان بیمه باران ارتباط برقرار کنید.

 
 

مشــاوره

یکی از امکانات منحصر به فردی که در پورتال بیمه باران تعبیه شده، امکان رزرو مشاوره است. کاربران در بخش ثبت مشاوره با وارد کردن شماره تلفن، روز و ساعت منتخب خود به مشاوران این امکان را می‌دهند تا بتوانند در تاریخ و ساعتی که خود انتخاب کرده اند با آن ها تماس بگیرند.

باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...