5 توصیه کاربردی برای خرید بیمه زندگی

ا‌گر مسئولیت آینده خانواده‌تان با شماست، خرید بیمه زندگی می‌تواند وظیفه‌ای حیاتی برای شما باشد. شاید به درستی ندانید که آیا باید به فکر سرمایه‌گذاری باشید، یا پوشش‌های درمانی کامل یا منبع درآمدی که در شرایط عدم حیات شما به درد خانواده‌تان بخورد. اما خبر خوب این است که با دانستن چند نکته ساده و ابتدایی، می‌توانید این وظیفه را به خوبی انجام بدهید و آینده روشنی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. این 5 نکته مفید و کاربردی را بخوانید تا بدانید چه بیمه زندگی مناسب شرایط شماست.

در مقوله بیمه‌های زندگی، شما با گستره‌ای از گزینه‌ها روبه‌رو هستید که هر کدام در ویژگی‌هایی مشترک هستند و تقطه قوتشان در ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک از آن‌هاست. اگر بر بیمه‌های زندگی و انواع آن اشراف نداشته باشید، از انتخاب میزان پوشش گرفته تا انتخاب شرکت بیمه‌گر و سیاست‌های استفاده از سرمایه بیمه‌ای، همه و همه می‌تواند سنگ بزرگی پیش راهتان باشد.

اما به محض شروع روند خرید بیمه، متوجه می‌شوید این مساله آنقدرها هم پیچیده و مبهم نیست. در ادامه نکاتی را می‌خوانید که می‌تواند مسیر خرید بیمه زندگی را بیش از آنچه تصور می‌کنید، هموار کند:
 
 
  1.       سیب را با سیب مقایسه کنید

یکی از راه‌های تصمیم‌گیری برای انتخاب محصول، مقایسه کردن است. اما هرگز فراموش نکنید که سیب را با سیب مقایسه کنید. مقایسه کردن سیب با موز هیچ کمکی به انتخاب کردن شما نمی‌کند. اگر مایل به خرید بیمه زندگی هستید، محصولاتی که پوشش بیمه‌ای شبیه به هم دارند را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک خدمات ارزنده‌تری را ارائه می‌کنند.

 

  1.       از زمان بازخرید بیمه‌نامه مطلع شوید

با کمک این دوره، این امکان را دارید که اگر احساس کردید سیاست و شرایط بیمه‌نامه خریداری شده برای شما مناسب نیست، بدون هیچ قید و بند مالی، تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید. بنابراین پیش از خرید بیمه‌نامه از مشاوران بخواهید که درباره مدت بیمه و زمان بازخرید آن شما را مطلع کنند.

 

  1.       فراموش نکنید که بیمه زندگی برای محافظت است

هدف اصلی و اساسی خرید بیمه زندگی مراقبت از عزیزانتان در شرایط عدم حیات شماست. اگرچه خرید بیمه‌های سرمایه‌گذاری که همراه با گذشت زمان، سود و سرمایه خوبی برای‌تان به همراه می‌آورد ضروری است، اما باید به فکر خرید بیمه عمر به قید عدم حیات هم باشید.

 

 

 

  1.       با مشاوران بیمه‌ای در ارتباط باشید
حفظ ارتباط با مشاوران بیمه که بر این حوزه اشراف دارند، نه تنها پیش از خرید بیمه زندگی لازم و ضروری است بلکه می‌تواند طی روند خرید بیمه هم برای شما مفید و کارساز باشد. زمانی که بیمه‌نامه‌ای را خریداری و شرایطی را بر آن اعمال کردید، می‌توانید از مشاور خود بخواهید، سیاست‌هایی را که قابلیت اعمال شدن بر روی بیمه‌نامه‌تان را دارند، به شما معرفی کند تا بیمه‌نامه‌ای متناسب با نیازهای دقیق و بودجه مشخص خود ایجاد کنید.
 
  1.       از شرکت‌های معتبر خرید کنید

         یکی از مهم‌ترین اصول خرید بیمه‌نامه این است که به ترکیب هیات‌مدیره و سابقه مدیران آن شرکت توجه کنید و از خوشنامی آن‌ها در این صنعت اطمینان پیدا کنید.

 

ترجمه‌ای اختصاصی از protective

باران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...