با رعایت این چهار نکته بیشتر عمر کنید

می‌دانید بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری هر انسانی چیست؟ سرمایه‌گذاری بر سلامت جسم و ذهن خودش. هرچقدر بیشتر مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید، می‌توانید در وجوه مختلف زندگی فعالیت بیشتری داشته باشید و از سرمایه‌تان به بهترین نحو استفاده کنید. از سوی دیگر اگر به فکر خرید بیمه زندگی هستید، باید به این نکته توجه کنید که هراندازه میزان سلامتی جسمی‌تان بیشتر باشد، هزینه کمتری را برای خرید بیمه پرداخت خواهید کرد زیرا ریسک بیمه‌تان کمتر خواهد بود. در واقع اساسی‌ترین قدم پیش از خرید بیمه‌نامه این است که به مراقبت کردن از سلامتی خود متعهد شوید. بسیاری از مردم تصور می‌کنند طول عمر تنها به ژنتیک بستگی دارد. اما نقش ژن‌ها در طول عمر از آنچه تصور می‌شود، کم‌اهمیت‌تر است. دو فاکتور کلیدی دیگر رژیم غذایی و نحوه زندگی کردن هستند که تاثیر زیادی بر تعداد سال‌های زندگی ما دارند.


آنچه در ادامه می‌خوانید چهار توصیه برای افزایش طول عمر است که بهتر است هرچه زودتر در زندگی‌تان به کار بگیرید:

 

‌شادی را انتخاب کنید

همیشه شادی و شاد بودن را انتخاب کنید، تنها به این دلیل که باعث می‌شود بیشتر عمر کنید. دلیل مستند می‌خواهید؟ تحقیقی در بازه زمانی 5 ساله نشان داد که افرادی که شادی را انتخاب می‌کنند و در طی زندگی‌شان با ساده‌ترین بهانه‌ها احساس رضایت و خوشحالی دارند، 3.7 کمتر دچار مرگ زودرس می‌شوند. همچنین بررسی 35 تحقیق نشان می‌دهد، افراد شاد احتمال دارد 18 درصد بیشتر از سایر افراد عمر کنند.

پرخوری نکنید

تحقیقات متعددی رابطه میان کالری مصرفی روزانه با طول عمر را اثبات کرده‌اند. بر اساس این تحقیقات، کاهش 10 تا 50 درصدی کالری روزانه می‌تواند تاثیر به سزایی در افزایش طول عمرتان داشته باشد. هرچقدر میزان کالری مصرفی‌تان کمتر باشد، از بیماری‌های قلبی و عروقی دورتر می‌شوید. از سوی دیگر، هرچقدر میزان کالری مصرفی‌تان کمتر باشد چربی دور شکم‌تان هم کمتر می‌شود و همین نکته به ظاهر ساده کمک می‌کند روزهای بیشتری زندگی کنید. اما نکته قابل توجه در این است که در کاهش مصرف کالری زیاده‌روی نکنید، زیرا در درازمدت می‌تواند باعث گرسنگی مداوم شود و بدن را با ضعف مواجه کند.

آجیل و خشکبار بخورید

خشکبار انبار مواد مغذی است. انواع مغزها سرشار از پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان و ترکیب‌های گیاهی مغذی هستند. همچنین غنای آن‌ها در ویتامین‌ها و مینرال‌ها از جمله مس، منیزیم، پتاسیم، آهن و ویتامین B  و E قابل توجه است.تحقیقات متعددی نشان می‌دهد مغزها در کاهش بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، سندرم متابولیسم، چربی دور شکم و حتی برخی سرطان‌ها نقش موثری دارند. تحقیقی نشان می‌دهد افرادی که هر هفته دست کم سه وعده آجیل و خشکبار می‌خورند، احتمال مرگ زودرس را تا 39 درصد کاهش می‌دهند.


از زردچوبه غافل نشوید

وقتی صحبت از افزایش طول عمر می‌شود، زردچوبه تاج پادشاهی خود را بر سر می‌گذارد و مانند یک فرمانده در صف مقدم خوراکی‌ها می‌ایستد. این ادویه اعجاب‌انگیز یک‌تنه قوانین شیمی را جابه‌جا کرده و روند پیری را مختل کرده است. زردچوبه حاوی ترکیب بیواکتیوی به اسم کورکومین است که به جوان ماندن کمک می‌کند. ضمن اینکه این ادویه طلایی رنگ به مغز، قلب، ریه و کلیه کمک می‌کند عملکرد بهتری داشته باشند. تحقیقات متعددی نشان می‌دهد زردچوبه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی‌اش می‌تواند در جلوگیری از سرطان نقش بسیار مهمی داشته باشد.منبعباران

چترها را باید بست، زیر باران باید رفت...